REKLAMA
Informacje bieżące ze Szczecina - 2009-04-02 - bts-gsm.eu

Ostatnio można w Szczecinie zaobserwować stopniowy powrót operatorów do inwestycji. Orange postawiło dziwną konstrukcję wspornikową na dachu sklepu, na osiedlu Kaliny, w okolicach szkoły przy ulicy 26 Kwietnia. Niedaleko na wieżowcu przy ulicy Witkiewicza (adres Kaliny 2-10) znajduje się jedna z nielicznych stacji bazowych Orange w Szczecinie, która jeszcze nie została rozbudowana o UMTS. Przypuszczalnie operator ma jakieś problemy z rozbudową w tamtej lokalizacji. Ponadto przy ulicy 26 Kwietnia pojawił się metalowy maszt przy garażach, w okolicy stacji benzynowej BP. Przypuszczalnie maszt jest własnością Orange. Niestety mimo stawiania nowych stacji bazowych przez Orange, nie pojawia się na nich żaden sprzęt, ponieważ w pierwszym kwartale operator wstrzymał wszystkie inwestycje (na zamontowanie UMTS od dawna czeka stacja bazowa przy ulicy Spiskiej).

W Dąbiu niedaleko stacji kolejowej przy ulicy Narzędziowej pojawił się betonowy maszt Ery. Na maszcie nie zamontowano jeszcze żadnych anten.

Play postawił drugi własny maszty w Szczecinie. Znajduje się przy ul. Walecznych 66 z tyły hipermarketu Selgros. Pierwszy identyczny maszt znajduje się na terenie stacji benzynowej Orlen przy ulicy Bogumińskiej (droga na Police, przedłużenie ulicy Obotryckiej). Niestety inwestycje Play ostatnio osłabły. Nie pojawiają się nowe stacje bazowe, w lokalizacjach w których pozwolenia są od dawna (np. Wojska Polskiego 254, Modra 116, Ku Słońcu).

Plus postawił stację bazową na kościele w Dąbiu (Czarnogórska 68). W przypadku Plusa można jednak zaobserwować totalny zastój inwestycyjny. Z każdą aktualizacją wykazu Urzędu Komunikacji Elektronicznej pojawiają się pozwolenia na nowe BTS-y i NodeB, ale w terenie nie widać praktycznie żadnych inwestycji. BTS w Dąbiu jest jedyną nową stacją bazową Plusa w Szczecinie, która została postawiona od bardzo długiego czasu. Na istniejących stacjach bazowych GSM Plusa nigdzie nie widać rozbudowy o UMTS.

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/bts/public_html/coments_module.php on line 89

Liczba komentarzy: Zaloguj się, aby skomentować newsa.
 
 

rejestracja