REKLAMA
Aktualizacja mapy UKE, bieżące informacje - 2008-10-15 - bts-gsm.eu

Z przyczyn niezależnych (choroba) z lekkim opóźnieniem publikujemy zaktualizowaną mapę pozwoleń dla stacji bazowych, na podstawie wykazu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podajemy również kilka informacji odnośnie zmian w rejonie Szczecińskim.

W okolicach Szczecina można zaobserwować intensywną rozbudowę UMTS przez Orange. Pokryty jest już praktycznie cały Stargard, nie działa jeszcze tylko stacja bazowa przy ul. I Brygady, ale pozwolenie już jest i zamontowano anteny.

Play zaczyna w Stargardzie budować stacje bazowe. Na pewno uruchomiony jest NodeB przy ulicy Nasiennej (komin PEC). Gotowy jest również NodeB przy ulicy Struga (nie posiadamy informacji czy działa). Budowana jest stacja bazowa przy ulicy Pogodnej (stoją wsporniki pod anteny). Te trzy stacje bazowe powinny zapewnić pokrycie prawie całego miasta na zewnątrz budynków, jednak rozsądnym minimum wydaję się być 6-7 stacji bazowych plus jedna na Kluczewie.

Era powoli zaczyna w Szczecinie stawiać nowe BTS-y i NodeB. Oprócz tego do już istniejących "czystych" NodeB, zostaje dodany BTS, aby zwiększyć pojemność sieci GSM. Wybudowano nowe stacje bazowe przy ul. Mieszka I 62 (ta sama lokalizacja co Orange) oraz na słupie oświetleniowym przy Basenie Górniczym.

Plus zaczyna zostawać w tyle z rozbudową sieci. Nie przybywają żadne nowe pozwolenia, stare stacje bazowe z już uzyskanymi pozwoleniami nie są rozbudowywane o UMTS. W okolicach Basenu Górniczego w Szczecinie Era i Orange zdążyły postawić już dwie stacje bazowe, a Plus nie ma żadnej.

Z innych rejonów warto odnotować, że Orange zaczyna wreszcie zwiększać swój zasięg w Sudetach. W najnowszym spisie UKE znajdują się pozwolenia na stacje bazowe na Stogu Izerskim oraz nad Śnieżnymi Kotłami (obie GSM 1800). Miejmy nadzieję, że anteny Orange na Stogu Izerskim zostaną umieszczone na maszcie radia Plus, a nie na górnej stacji kolejki gondolowej. Konieczne by było bardzo wysokie umieszczenie jednej z anten sektorowych i skierowanie jej w rejon schroniska "Chatka Górzystów", gdzie żaden z operatorów nie ma zasięgu. Orange powinien również dowiesić się do masztu Plusa przy kopalni kwarcu "Stanisław". Stacja bazowa w tej lokalizacji zapewniła by wreszcie pokrycie drogi samochodowej pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem, chociaż przypuszczalnie stacja bazowa na stogu izerskim zapewni jakiś zasięg na tej trasie.

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/bts/public_html/coments_module.php on line 89

Liczba komentarzy: Zaloguj się, aby skomentować newsa.
 
 

rejestracja